ČERVEN 2021

S gravitací nemůžete bojovat do nekonečna.

David & Tomáš z kolektivu Lapso Cirk a jejich nejnovější projekt OVVIO. Hravou formou podrobují zkoušce své vlastní limity, před zraky diváků zkoušejí, co všechno jim projde, než se nevyhnutelné stane skutkem. Gravitace nakonec vždycky zvítězí, než se tak ale stane, můžete si užít pěknou porci zábavy. Multidisciplinární cirkusový tandem se tentokrát zaměřil na rovnováhu a manipulaci předmětů běžného užití. Vášeň a zaujetí pro věc prýští z jeviště od první vteřiny troufalé hry s odvahou a vzájemnou důvěrou. Délka představení 50 min.

Vstupenky můžete zakoupit na GoOut nebo na místě jednu hodinu před začátkem představení.

zadáno pro školy

Jak tančí kráva? Inspirací inscenace je skutečná kráva Málina ilustrátorky Terezy Říčanové a touha Báry Látalové ocitnout se v jedné z Tereziných knížek. Kráva je obrovské zvíře, funící teplé tělo, kamarádka. Každodenní život s ní se stal pro Terezu natolik silným zážitkem, že jí už přestal štěteček a papír stačit, a postupně začaly s Bárou tančit divadlo o krávě a pro krávu. Vznikl tak duet autorek, dialog mezi zvířetem a člověkem, performerkami a publikem, výtvarnicí a tanečnicí. Věnováno Málině, která odešla do kravího nebe na podzim 2020.

Dvě performerky balancují na hranici mezi zábavou a zvrhlostí, přecházejí od manipulace diváka k sebemanipulaci a oscilují mezi rolemi vůdců a obětí. Inspirovaná médii, populismem a jejich manipulativními silami, je Jáma lvová elektrizující duet s vyhroceným emočním nábojem a vysokou intenzitou, vytvářející prostor pro vlastní interpretaci a zaujetí osobního postoje.

Vstupenky můžete zakoupit na GoOut nebo na místě jednu hodinu před začátkem představení.

PŘIPRAVUJEME

Šest představení 25. ročníku letního site-specific projektu Divadla Continuo.

Příměstský divadelní kemp pro děti ve věku 9-12 let.

V letošním roce nás čeká jedna novinka, na kterou se moc těšíme. Připravujeme totiž MANÉŽ VE DVOŘE, letní divadelně-výtvarnou dílnu pro děti, které mají chuť tvořit, snít a objevovat.
Divadelní dvůr a jeho zákoutí plná starých věcí, neobvyklých zvuků a nevšedních příběhů skrývají svět, který je běžnému návštěvníku utajen. Co se však stane, když si dovolíme narušit jejich klid a pozvat je ke společnému dovádění v naší divadelní manéži? Pohyb, materiál, příběh a hra nás budou provázet po celý čas.
Lektor: Kateřina Šobáňová (členka Divadla Continuo)
Termín: 9. – 13. 8. 2021, každý den od 9:00 do 16:00
Pro děti 9 – 12 let
Cena: 1200,-Kč (včetně oběda a volné vstupenky na navazující rodinný festival na Švestkovém Dvoře)
Přihlášky zasílejte na katerina.soban@seznam.cz