NABÍDKA POMOCI UMĚLCŮM Z UKRAJINY, BĚLORUSKA A RUSKA

Organizace Švestkový Dvůr a Divadlo Continuo od prvního dne války na Ukrajině odsuzují agresivní a neospravedlnitelné jednání prezidenta Putina vůči tomuto svobodnému a demokratickému státu.

Nelidskost a touhu po moci ukázal Putin a jeho autoritářský režim v minulosti již mnohokrát – jak svými předchozími válečnými útoky proti sousedním státům, tak represivním jednáním proti vlastním občanům a nezávislým organizacím, aktivně vystupujícím proti jeho politice.  Nyní jsme svědky Putinovy další přímé agrese – vojenského ataku na sousední svrchovaný stát Ukrajinu. Nesmírně si vážíme a podporujeme Ukrajinky a Ukrajince v jejich statečném odporu při obraně své vlasti a demokratických hodnot celé Evropy. Stojíme na jejich straně.

Přidáváme se k výzvě kulturních sdružení a organizací Nová síť, Asociace nezávislých divadel a Asociaci profesionálních divadel a nabízíme spolupráci a pomoc umělcům a pracovníkům v kultuře, kteří budou muset odejít před válkou z Ukrajiny nebo kvůli nesouhlasu s politikou prezidentů Putina z Ruska a Lukašenka z Běloruska.

Nabídka pomoci umělcům, kteří opustí Ukrajinu, Rusko a Bělorusko

Umělecké, pedagogické a komunitní centrum Švestkový Dvůr nabízí okamžitou pomoc umělcům, kteří museli či budou muset odejít před válkou z Ukrajiny nebo kvůli nesouhlasu s politikou prezidentů Putina z Ruska a Lukašenka z Běloruska.

Skupině umělců (přibližně 6 osob) nebo jednotlivcům s rodinou, kteří ztratili možnost pokračovat v umělecké tvorbě ve své vlastní zemi a hledají zázemí pro své projekty nebo místo k přípravě a plánování dalších aktivit v osobním i uměleckém životě, nabízíme po dobu 3-4 týdnů (s možností prodloužení) ubytování, stravu a také pracovní prostory zcela zdarma.

Kontakt: Kateřina Šobáňová, katerina@continuo.cz, tel.: +420 777 790 711

DALŠÍ INFORMACE A POMOC:

ART-IN-RES se zapojuje k pomoci Ukrajině

ASOCIACE PROFESIONÁLNÍCH DIVADEL – Spolupráce s umělci, kteří opustí Ukrajinu a Rusko

TRANS EUROPE HALLES – TEH is in solidarity with Ukraine